Josef Sedloň

VYSÍLÁNÍ/ON AIR
Út/Tue 15:00 – 18:00 CET
Pořady/Programmes:
Ne/Su 20:00 – 01:00 NOVINKY NA ALTERNATIVNÍ SCÉNĚ
Po/Mo 01:00 – 02:30 INTRO
Po/Mo 02:30 – 03:30 SEANCE
Po – Pá/Mo-Fri 19:00 – 20:00 CD NONSTOP

Bio

Narodil jsem se 6.12.1969 v Praze a vystudoval gymnázium Ohradní a poté VŠE, obor Zahraniční obchod. Od 10 let se věnuju hudbě, hře na kytaru a poslechu hudby. Od roku 1983 do revoluce se zajímám o všemožně dostupnou alternativní scénu. Po revoluci v květnu 1990 jsem poprvé veřejně vystoupil coby DJ v klubu 007 na Strahově a takto činím až do dnes. Od podzimu 1990 jsem také spolupřipravoval hudební pořad Nezávislá scéna a to na stanici ČRo Mikrofórum. Poté jsem také externě pracoval coby hudební redaktor na stanici Radiožurnál, a to až do roku 1995, kdy jsem zde také ukončil i civilní službu. Od roku 1991 až do současnosti působím hlavně na pražském Radiu 1, kde připravuji čtyři hudební pořady (Novinky na alternativní scéně, Intro, Seance a CD nonstop) a každé úterý také odpolední vysílaní. Od roku 1995 až do 2003 jsem byl spolumajitelem promotérské agentury Lighthouse, která do Čech dovážela přední zahraniční umělce z oblasti převážně elektronické taneční hudby. V roce 2003 jsem také připravoval týdenní hudební pořad Alternativa na stanici ČRo 1 Radiožurnál. Poté jsem začal od roku 2005 vysílat na stanicí ČRo 3 Vltava a zde dodnes připravuji dva hudební pořady – jednou v měsíci čtvrteční pořad Art Café – Alternative, který představuje novinky ze zahraniční alternativní hudby a také každou třetí sobotu ambientní pořad Noční hudba. Od konce roku 2005 spolupracuji s klubem Palác Akropolis na koncertní serii Music Infinity, kde se snažíme představit to nejzajímavější ze současné alternativní a experimentální hudební scény a od roku 2013 jsme také založili festival Spectaculare, který propojuje alternativní hudbu s dalším uměleckými žánry, multimedii a nabízí workshopy, showcasey či filmová představení. Zároveň také od roku 2005 spoluprodukuju tvorbu v projektech jako Life Kids, Uncless či Universal Loosers.

Vysílání

Nadcházející

Uplynulé

  • Tracklist
  • V dnešním pořadu Intro uslyšíte profil o americkém experimentálním kvartetu altopalo, které vzniklo v New Yorku před 8 lety a nabízí osobitou směs art popu a indietroniky. Více info - https://altopalo.bandcamp.com/
  • altopalo - chagrinning (chagrinning SP/noneofuscared mLP)
  • altopalo - hahsnheads (hahsnheads SP/noneofuscared mLP)
  • altopalo - loafly (noneofuscared mLP)
  • Tracklist
  • Dnešní Seance představí nové album Approach od australského experimentálně-ambientního skladatele jménem Lawrence English, které vyšlo před týdnem na jeho už kultovní značce Room40. My si poté pustíme ukázky i z jeho starších alb přáve z tohoto jeho experimentálního vydavatelství. Více info - http://www.lawrenceenglish.com/ a https://lawrenceenglish.bandcamp.com/
  • Tracklist
  • Singly/EPs: - :
  • Bona Fide - Third Time´s a Charm (Entropy EP) / All Day I Dream
  • Ela Minus & DJ Python - Kiss U / Smugglers Way/Domino
  • Mattheo - Isolate (Isolate SP) / Street Food
  • Koresma - Waves ft. Alaska Reid / Koresma
  • Fred V x Audioscribe - Lose Yourself again / Hospital
  • Hyd - So clear / PC Music
  • AmyElle & Tom Ashbrook - Tom Tune (Tom Tune SP) / Another Rhythm
  • Melby - Hammers / Rama Lama
  • Robby East - Start over ft. Tailor / This Never Happened
  • Christina Vantzou - Surreal Presence for SH and FM / Kranky
  • Nosaj Thing - Look both Ways ft. Pink Siifu / LuckyMe
  • Vincent Marlice - Solid State (Lauren Mia rmx) / Poesie Musik
  • Biig Piig - Kerosene / RCA
  • Missus - Sunrise with you (Sunrise with you EP) / The Soundgarden
  • The Allergies - Hypnotise (Hypnotise 7´´) / Jalapeno
  • Eusebeia - Becoming (Cosmos EP) / Livity Sound
  • Flore Laurentienne - Promenade / RVNG Intl/Costume
  • Biesmans - Quantum Computing ft. Mathew Jonson (VA: Watergate 28 EP #2) / Watergate
  • Cubicolor - Easy Mark (radio edit) (Easy Mark SP) / Anjunadeep
  • Argia - Soul Grammar (Spirality/Soul Grammar EP) / Atomnation
  • Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft - My First Life ft. KID BE KID / Jazzland
  • A-A (Avalon Emerson + Anunaku) - Eternal September (060 EP) / AD 93
  • Fthmlss - Kayawa (radio edit) (Kayawa SP) / Folded Music
  • Eduardo McGregor & AlbePt - To Kill a Mockingbird (To Kill a Mockingbird EP) / Songuara
  • SPC ECO - Break the Spell (Hide me in Space EP) / SPC ECO
  • T.M.A. - Rausch ft. Boy Oh Boy (Rausch/Kada EP) / LUKINS
  • Stenny - Permission (Wipe out/Permission EP) / Ilian Tape
  • David Cordero & Miguel Otero - Danmaku / Dronarivm
  • Emmanuel Jal & Love or Nothing - Lele (edit) (Lele SP) / Spinnin' Deep
  • Mindstate - Want you back ft. DRS & Émilie Rachel / Shogun Audio
  • Delish - Talk (The Dip EP) / Sheep Chase
  • Carlita - Bon Trip (radio edit) (Bon Trip EP) / Life And Death
  • Glenn Astro - Hydro City Zone (Act 1) (Zonin’ EP) / Tartelet
  • Sam Hopgood - Oceans (Oceans EP) / Balance Music
  • This Immortal Coil - Where are you / Ici D'Ailleurs
  • Romare - Seventh Seal / See You
  • Mark E - Mirrored Cube (Leaning into the Light EP) / Delusions Of Grandeur
  • Nation of Language - From the Hill / Play It Again Sam
  • Little Dragon - Little Man (Tycho rmx) / Back to Mine
  • Slow Shiver - Fold (I´m better down here) / Univox
  • Robert Babicz - Paradise lost (Kelch 03 EP) / Kelch
  • Booka Shade - Little Treasure (Contour 3) / Blaufield
  • Keeley Forsyth - Fires (Cosey Fanni Tutti rmx) (Phantom Limbs EP) / Leaf Label
  • Fort Romeau - Hold up / Romantic Gestures
  • Puma Blue - Hounds / Blue Flowers
  • Christian Löffler & Henry Green - New Fires / Kí
  • The Go! Team - Divebomb / Memphis Industries
  • Mount Kimbie - F1 Racer ft. Kučka (MK 3.5: F1 Racer/Locked in/Zone 1 (24 Hours) EP) / Warp
  • Jon Hopkins & Kelly Lee Owens & Sultan + Shepard & Jerro - To feel again/Trois / This Never Happened
  • Alba: - :
  • Björk - Fossora (Fossora) / One Little Independent
  • Pixies - Get simulated (Doggerel) / Infectious Music
  • Perera Elsewhere - Like this (Home) / Friends Of Friends
  • Yeah Yeah Yeahs - Fleez (Cool it down) / Secretly Canadian
  • DeepChord - Sun (Functional Designs) / Soma
  • EKKSTACY - I´m so happy (Misery) / UnitedMasters
  • Fujiya & Miyagi - Olympian Heights (Slight Variations) / Impossible Objects Of Desire
  • Al Wootton - Baccata (Forest Trilogy) / Trule
  • The Bad Plus - The Dandy (The Bad Plus) / Edition
  • OKRAA - Heartless (excerpt) (1994) / A Strangely Isolated Place
  • Lambchop - Dylan at the Mousetrap (The Bible) / City Slang
  • Vieux Farka Touré & Khruangbin - Alakarra (Ali) / Dead Oceans
  • TOLEDO - Hideout (How it ends) / Grand Jury
  • Daniel Lanois - (Player, Piano) / Modern
  • Dai Fujikura & Jan Bang - Flashing Images of Temple Spirits ft. Nils Petter Molvær (The Bow Maker) / Punkt Editions
  • Kompilace: - :
  • Clark - Re-scar Kiln (05-10) / Warp
  • Cook Strummer - For Berlin (VA: Cook Strummer - Berlin Gets Physical) / Get Physical Music
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Mall Grab - Patience ft. Nia Archives / Looking For Trouble
  • Sylvan Esso - Echo Party / Loma Vista
  • George FitzGerald - Passed Tense ft. Panda Bear / Double Six
  • Aleksandir - Sacro / Aleksandir
  • Akusmi - Yurikamome (radio edit) / Tonal Union
  • Alaskalaska - TV Dinners / Marathon Artists
  • Hazel English - Hamilton / Hazel English
  • Sound Of Fractures & StemsDAO - Perfect Night / DMY
  • Indian Wells - Habitat / Mesh
  • AMTRAC - Domino ft. Samuel T. Herring / Openers
  • Skalpel - Momentum / NoPaper
  • Patrick Mc Eleney - Only Time will tell (Stillhead rmx) / Patrick Mc Eleney
  • dj poolboi - Away from here / Shall Not Fade
  • 16 - 17h
  • Christian Löffler & Fejká - Fjäll / Kí
  • Joy Orbison & OVERMONO - Blind Date / XL
  • Gold Panda - The Corner / City Slang
  • ASA 808 - Boy, Crush / TOYS Berlin
  • Kyson - Between us / B3SCI
  • Kai Kwasi - Jugular / Play It Again Sam
  • Northling - Tycho / Reflections
  • Rival Consoles - Running / Erased Tapes
  • Boys Noize & Skream - Trip / Boys Noize
  • Leftfield - Accumulator / Virgin Music
  • EKKSTACY - I want to die in your Arms / UnitedMasters
  • Dry Cleaning - Gary Ashby / 4AD
  • Anna Of The North - Bird Song / Play It Again Sam
  • VTSS - Notoriously fast / Ninja Tune
  • 17 - 18h
  • Catching Flies - Orsay / Indigo Soul
  • Bibio - Off goes the Light / Warp
  • Feiertag - Kojin / Sonar Kollektiv
  • Hagop Tchaparian - Right to Riot / Text
  • Jon Gurd - Let go (Tagavaka rmx) / Anjunadeep
  • Jamie xx - KILL DEM / Young
  • Oliver Sim - Fruit / Young
  • Björk - Ancestress / One Little Independent
  • Connie Constance - Mood Hoover / Play It Again Sam
  • Grandbrothers - Yonder / City Slang
  • Svaneborg Kardyb - Fragt / Gondwana
  • Peter Broderick - Sonata for the Sirius / Erased Tapes
  • Will Samson - A certain Surprise (Piano version) / Human Chorus
  • Jonas Colstrup - Rain from a Blue Sky / 7k!
  • Tracklist
  • V dnešním pořadu Intro zazní průřez tvorbou britského dreampop/shoegaze projektu, původně tria, Wyldest. Za ním nyní najdeme už pouze londýnskou zpěvačku a hudebnici Zoe Mead. Její EPs a alba vydává výhradně přes indie label Hand In Hive. Více info - https://wyldest.bandcamp.com/
  • Wyldest - Dark Matter (Dark Matter SP/Dark Matter EP)
  • Wyldest - Wanders (Dark Matter EP)
  • Wyldest - The Poet (The Poet SP)
  • Wyldest - Hitchhiker (Hitchhiker EP)
  • Wyldest - -45 (Hitchhiker EP)
  • Wyldest - Headrush (Headrush SP/Dream Chaos LP)
  • Wyldest - Quiet Violet (Quiet Violet SP/Dream Chaos LP)
  • Wyldest - Rolling Waves (Dream Chaos LP)
  • Wyldest - Alive (Dream Chaos LP)
  • Wyldest - Reverse Tide (Redream) (Reverse Tide/Alive 7´´/Redream Chaos comp.)
  • Wyldest - Gravity (Redream) (Redream Chaos comp.)
  • Wyldest - Another Christmas (Another Christmas SP)
  • Wyldest - Seastroke (Birdwatcher OST)
  • Wyldest - You could be happy (Snow Patrol cover) (unreleased)
  • Wyldest - Hollow (Hollow SP/Monthly Friend LP)
  • Wyldest - Beggar (Beggar SP/Monthly Friend LP)
  • Wyldest - Monthly Friend (Monthly Friend LP)
  • Wyldest - Almost Bliss (Monthly Friend LP)
  • Wyldest - The Best is yet to come (The Best is yet to come SP/Feed the Flowers Nightmares LP)
  • Wyldest - Abilene (Abilene SP/Feed the Flowers Nightmares LP)
  • Wyldest - Hungry for you to know (Hungry for you to know SP/Feed the Flowers Nightmares LP)
  • Wyldest - Easier to believe (Feed the Flowers Nightmares LP)
  • Tracklist
  • V dnešním pořadu Seance si pustíme nové album Gravity od amerického ambientního hudebníka a producenta jménem Christopher Willits, které vyšlo minulý týden na indie labelu Ghostly International. My si poté pustíme i ukázky z jeho starších alb, mj i spolupráce s klavíristou Ryuichi Sakamoto. Více info - https://www.christopherwillits.com/ a https://shop.christopherwillits.com/
  • Christopher Willits - Spiraling [Gravity, Ghostly International 2022]
  • Christopher Willits - Tunnels [Gravity, Ghostly International 2022]
  • Christopher Willits - Pacific 2 [Sunset, Ghostly International 2019]
  • Christopher Willits - Return [Horizon, Ghostly International 2017]
  • Christopher Willits - Words [The Art of Listening OST, Christopher Willits 2017]
  • Christopher Willits - Release [OPENING, Ghostly International 2014]
  • Willits + Sakamoto - I don´t want to understand [Ancient Future, Ghostly International 2012]
  • Christopher Willits - Flowers into Stardust [Tiger Flower Circle Sun, Ghostly International 2010]
  • Taylor Deupree & Christopher Willits - Listening Garden (excerpt) [Listening Garden, L-INE 2007]
  • Christopher Willits - The Size and Shape [Pollen, Fällt 2004]
  • Tracklist
  • Singly/EPs: - :
  • Volen Sentir - The Great Escape (Cornucopia rmx) (The Lost Remixes EP) / Lost & Found
  • Elkka - I just want to love you / Ninja Tune
  • Nilüfer Yanya - Rid of me (PJ Harvey cover) / ATO
  • Tim Reaper & Kloke - Museum (Museum Flow State EP) / !K7
  • Ryan Murgatroyd & CIOZ - B1 (Be One Wachaka EP) / Still Vor Talent
  • Vesky & Nadav Cohen - Endless Love / Vesky & Nadav Cohen
  • Hagop Tchaparian - Right to Riot / Text
  • Kai Kwasi - Jugular / Play It Again Sam
  • Confidence Man - Luvin U is easy (Totally Enormous Extinct Dinosaurs remix) / Heavenly
  • Arms And Sleepers - As for the Day after Tomorrow (Birds Of The West rmx) / DXFXWXU Collective
  • Hugh Hardie - Blush ft. Zara Kershaw / Soulvent
  • Turtle - Earth / Beatnik Creative
  • Kamilo Sanclemente - All About the Love (All About the Love EP) / Zephyr Music
  • Jonas Colstrup - Rain from a Blue Sky / 7k!
  • Julien Chang - Snakebit / Transgressive
  • Lexer - Pillow Talk / This Never Happened
  • Keep Shelly In Athens - Lost in my Dream / Athenian Aura
  • Balmorhea - Rose in Abstract (Portico Quartet rmx) / Deutsche Grammophon
  • Trey Mirror - Moment ft. MAGUIRE (Max Cooper rmx) / Armada Music
  • Miss Grit - Like you / Mute
  • Pie Eye Collective - Land of Wood and Water / Albert´s Favourites
  • Dry Cleaning - Gary Ashby / 4AD
  • VTSS - Notoriously fast (Circulus Vitiosus EP) / Ninja Tune
  • Cryalot - Labyrinth (Icarus EP) / AWAL
  • Grandma - soft-glow / Carte Blanche
  • ASA 808 - Boy, crush (Boy Crush EP) / TOYS Berlin
  • Feiertag - Kojin / Sonar Kollektiv
  • DJ Tennis - Nobody (Repeater EP) / Aus Music
  • Holo - Supersonic (In Limbo EP) / Ellipse
  • Circa Waves - Do you wanna talk / Lower Third
  • Inigo Kennedy - Tides Indefinite (Tides Indefinite EP) / Asymmetric
  • Impérieux - Ferishtah (Fantasmagorii EP) / Pampa
  • dj poolboi - Away from here (Rarities Vol. 3 EP) / Shall Not Fade
  • Henrik Lindstrand - Gammafly / One Little Independent
  • Helsmoortel - Etiz (Belgica) / Avoidant
  • Dubfire - CHALLNGR 1.1 (CHALLNGR EP) / SCI+TEC
  • Patrick Mc Eleney - Only Time will tell (Stillhead rmx) / Patrick Mc Eleney
  • Will Samson - A Certain Surprise (Piano version) (Arpy/A Certain Surprise EP) / Human Chorus
  • Joy Orbison & OVERMONO - Blind Date / XL
  • GLXY & Unglued - Something good ft. Javeon (radio edit) (Something good SP) / Shogun Audio
  • Svaneborg Kardyb - Fragt / Gondwana
  • Rival Consoles - Running / Erased Tapes
  • Francis Lung - Due Date (Short Stories EP) / Memphis Industries
  • FaltyDL - God Light ft. Joe Goddard / Blueberry
  • Enamour - Cause and Affection (Revelator EP) / Anjunadeep
  • Skalpel - Momentum / NoPaper
  • µ-Ziq - Hello / Planet µ
  • TSHA - Running / Ninja Tune
  • Jamie xx - KILL DEM / Young
  • Boys Noize & Skream - Trip / Boys Noize
  • The Smashing Pumkins - Beguiled / Martha´s
  • Floating Points - Problems / Ninja Tune
  • Leftfield - Accumulator / Virgin Music
  • Björk - Ovule / One Little Independent
  • Alba: - :
  • Nils Frahm - World of Squares (Music for Animals) / LEITER
  • altopalo - time alone (frenemy) / altopalo
  • The Comet Is Coming - Pyramids (Hyper-Dimensional Expansion Beam) / Impulse!
  • Emancipator & Lapa - Leopard Shepard (11th Orbit) / Loci
  • Editors - Vibe (EBM) / Play It Again Sam
  • Asthma - Hold back Love (Arrival) / Monkeytown
  • Tamino - Cinnamon (Sahar) / Communion
  • Lawrence English - Approach IV - Shidara (Approach) / Room40
  • Beth Orton - Lonely (Weather alive) / Partisan
  • Sharky - Concret (People are strange) / Tru Thoughts
  • The Soft Moon - Answers (Exister) / Sacred Bones
  • Jan Steiner - Sterntaler (Once upon a Time) / Traum Schallplatten
  • Ian William Craig - Prisms (Music for Magnesium_173) / 130701
  • Alex G - Ain´t it easy (God save the Animals) / Domino
  • Mind Against - Freedom (Fabric presents Mind Against Exclusives) / Fabric
  • Yumi And The Weather - Be your Lover (It's all in my Head) / MIOHMI
  • Kompilace: - :
  • Manuel Fischer - Bingus (VA: 15 Years Drumpoet) / Drumpoet Community
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Jan Blomqvist ,Alar & Korolova - Time again / Get Physical Music
  • Massane - 5am / This Never Happpened
  • Warpaint - Lilys / Heirlooms
  • HEALTH - Isn´t everyone ft. Nine Inch Nails / Loma Vista
  • Awe Kid - Eve / Atomnation
  • Aid Kid - 4082 / Addict Sound
  • Stillhead - Summer / Brightest Dark Place
  • Frederic Robinson - Over / BridgeThe Gap
  • Frythm & Cé Cicada - Colores / SXN
  • Hiatus Kaiyote - Red Room / Brainfeeder
  • Anchorsong - Remedy (edit) / Tru Thoughts
  • ERA C - 0-60 MpH / Future Archive
  • Asta Hiroki - Between Love and Happiness ft. Muhsinah / Jalapeno
  • 16 - 17h
  • : - Zpravodajství Jeden svět
  • Faye Webster - Cheers / Secretly Canadian
  • LUMP - Animal / Partisan
  • Bodi Bill - Be sure / Sinnbus
  • Babel - Honeyspell / PME
  • The Chemical Brothers - The Darkness that you fear (edit) / Virgin EMI
  • Nox Vahn - Technobloom / Anjunadeep
  • Aparde - Hole / Kí
  • Volen Sentir - Jivoe Serdce / Shanti Radio Moscow
  • Catching Flies - GLY / Indigo Soul
  • Oliver Torr - Back again ft. DeSteffan & R.A. / Ways Of Hearing
  • Himalayan Dalai Lama - Nozomi / Addict Sound
  • Badfocus - Solstice / Badfocus
  • 17 - 18h
  • Mister Lies - Dionysias / Lefse
  • Tor - Foxglove / Eleuthera Music
  • Faodail - Changing ft. Hildur Höglind / Enhanced Chill
  • Vojtěch Nýdl - Smířená / Animal Music
  • O´Flynn - Talia / Panthus
  • Kings Of Convenience - Rocky Trail / EMI
  • BirdPen - Changes / J.A.R.
  • Will Stratton - Infertile Air / Bella Union
  • Lenka Dusilová - Insomnia / Animal Music
  • Lost Girls - Real Life / Smalltown Supersound
  • Satomimagae - Uchu / RVNG Intl
  • Fears - Daze / Tulle
  • 18 - 19h
  • : - Třicetileté okénko R1 - Anna Mašátová
  • Hugh Hardie - No Compromise / Hospital
  • Pola & Bryson - Friend ft. Ruth Royall / Shogun Audio
  • Dark Sky - Can you stand the Rain / Dark Sky
  • Luttrell - Operation Midnight / Anjunadeep
  • Working Men´s Club - X / Heavenly
  • A Place To Bury Strangers - End of the Night / Dedstrange
  • Darkside - Limit / Matador
  • quickly, quickly - Feel / Ghostly International
  • Vesky & Liam Thomas - Aura / Vesky
  • GoGo Penguin - Embers (Yosi Horikawa rmx) / Blue Note
  • Masayoshi Fujita - Morocco / Erased Tapes
reklama