DJ GADJO.CZ

NEDĚLE 11:00  V.H.S. ( Všechny Hudby Světa )

Bio


VYSTOUPENÍ V PRAZE :
Čtvrtek 22. 2. 2024 Start 20:00
Kavárna Zasekávák – Dejvice
Koncert : MÁRIO BIHÁRI SÓLO
After fiesta : DJ GADJO.CZ

NEJBLIŽŠÍ VYSÍLÁNÍ :
3. 3. Neděle 11:00 – – 12:00
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
AFROCOSMOS hraje DJ GADJO.CZ
Pro první březnové vysílání V.H.S. chystám kolekci africké muziky. Zazní jak věci z minulého století, tak skladby z poslední dekády. Budou senegalští BAOBAB ORCHESTRA, malijská zpěvačka ROKIA TRAORE, zambijská umělkyně SAMPA THE GREAT, jihoafričani BOMBSHELTER BEAST nebo ikona afrobeatu FELA KUTI. A to není všechno. Písničkolist vysílání najdete na webu R1. Start 11:00 !

MILÍ KAMARÁDI Z CELÉHO SRDCE VÁM DĚKUJI !
Minuloroční léto bylo na společné fiesty pohádkově štědré. Veliký VDĚK a RADOST zároveň. Turné SUNNY ROAD 2023 mělo parádní trasu : tančírny pod širákem, zahradní slavnosti, svatební oslavy, zahájení festivalu LETNÍ LETNÁ a další festivalové skákačky … Přes 50.vystoupení na kouzelných místech. Je únor. ZIMNÍ TURNÉ 2024 jsem odstartoval v Žamberku na plese v prastaré továrně 6.ledna. NA TŘI KRÁLE O DANCE DÁLE …

ZIMNÍ TURNÉ 2024 / SUCHEJ ÚNOR :
1. 2. hraju jako DJ MACKIE MESSER na swingových narozkách v OBECNÍM DOMĚ. V pátek 2. 2. hurá do CHAPEAU ROUGE. V sobotu 3.2. jako DJ GADJO.CZ hraju na balkánské svatbě. Jako DJ GADJO.CZ mířím 9.2. na balkánskou noc do PLZNĚ. V neděli 11. 2. hraju VŠECHNY HUDBY SVĚTA. Ve čtvrtek 15. 2. jako DJ TROPICALISTA hurá na narozky do Kolína. S Máriem Bihárim vystupujeme 22. 2. v kavárně Zasekávák. 23. 2. hraju afronarozky jako SUN IS STAR. Na Hlubočepském masopustu vystupuji jako DJ GADJO.CZ. Ve čtvrtek 29. 2. hraju jako DJ GADJO.CZ firemkový dvoják. Nejdříve se saxofonistou TOMÁŠEM PRŮŠOU hned potom přejezd na další večírek kde vystoupím s hudebníkem PETREM JANDOU. První týden v březnu HURÁ do kopců. Indiáni milují hory !

KONTAKT :
DJ GADJO.CZ
DJ MACKIE MESSER
TROPICALISTA
SUN IS STAR 
MARTIN JURÁČEK

00420 702 069 968
gadjo.cz@gmail.com
www.djgadjo.cz
… abrakadabra …

Kouzlo a poezie :
POSLEDNÍM VLAKEM

Posledním vlakem
Ujedem spolu
Koupím ti lístek
Neřeknu kam

Jak modré sklíčko
Leskne se řeka
Nad teplou strání
Už na nás slunce čeká…

ZIMNÍ TURNÉ 2024 / LEDEN :
První letošní vystoupení mám 6. 1. kdy jako DJ MACKIE MESSER mířím na ples do staré továrny v ŽAMBERKU. Ve středu 10. ledna hraju na narozkách v ROUDNICI. V pátek 12. 1. jsem od desítí večer v CHAPEAU ROUGE. V neděli 14. 1. hraju VŠECHNY HUDBY SVĚTA. Jako SUN IS STAR jedu 18. 1. na oslavu do BRODU. V sobotu 20.1. jako DJ GADJO.CZ hurá na svatební fiestu do JÍLOVÉHO. Druhé letošní RADIO 1 hraní bude v neděli 21. 1. Ve čtvrtek 25. 1. mířím jako DJ GADJO.CZ na firemní besídku do Loděnice. V pátek 26. 1. jako DJ MACKIE MESSER swinguji na plese v PALÁCI ŽOFÍN a nakonec 27. 1. jedu jako DJ GADJO.CZ do KUTNÉ HORY. V neděli 28. 1. hraju poslední lednové VŠECHNY HUDBY SVĚTA.

ZIMNÍ TURNÉ 2023 / PROSINEC :
Prosincové turné startuji jako DJ GADJO.CZ 1. 12. v pražském Stepu. 2. 12. hraju jako TROPICALISTA. Ve středu 6. 12. jsem v Kampusu Hybernská a 7. 12. mám dvoják, nejdříve hraju ve vile Štvanice hned potom hurá na firemní večer IPRu. 8. 12. další dvoják nejdříve pro mediky jako DJ MACKIE MESSER hned potom jako DJ GADJO.CZ mířím do Unijazzu. V sobotu 9. 12. hraju s kubáncema jako TROPICALISTA. Na DEN LIDSKÝCH PRÁV v neděli 10. 12. jsem od 11:00 tady na vlnách jedničky. 13. 12. mám dvoják, nejdříve firemní TROPICAL PARTY po půlnoci zahraju na afterparty po CIRCUS BROTHERS v Cross Clubu. 14. 12. mám další dvoják, od devíti jako DJ MACKIE MESSER po půlnoci na firemním AFRORINGU tentokrát jako SUN IS STAR ! 15. 12. máme večírek s kapelou MYDY, v sobotu večer 16. 12. swinguji v Brodě. 21. 12. vystupuji na karnevale v Loděnici a v pátek 22. 12. hraju v Chapeau Rouge ! Na Silvestra 31. 12. připravuji třihodinový speciál VŠECHNY HUDBY SVĚTA.

Neděle 31. 12. 09:00 – 12:00
SILVESTR NA VLNÁCH JEDNIČKY . . .
VŠECHNY HUDBY SVĚTA
hraje DJ GADJO.CZ
Vyplouváme v devět ráno. Hned na startu polechtají Vaše ouška LITTLE SIMZ, kalifornská diva SUDAN ARCHIVES, producent BARRY CANT SWIM nebo hvězdy z ninjatune YOUNG FATHERS. V dalším vysílání zazní ikona malijské hudby SALIF KEITA, venezuelská dvojice MITO Y COMADRE, američani BLACK PUMAS, holandští mistři KRAAK & SMAAK, zpěvačka MUVA OF EARTH nebo londýnští EZRA COLLECTIVE Plus si připomeneme některé důležité koncerty a festivaly. Vysílání má tři hodiny tak to bude hodně rozmanité. Občas jemné k poslechu, sem tam skákačka. Žánrová drzost a hudba s duší. Písničkolist celé plavby najdete tady na RADIO 1 webu. Kotvy vysílání zvedám v 9:00 !!!

Kousky poezie
NEPLAVIL JSEM SE
PO MOŘÍCH …

Neplavil jsem se
po mořích
a přece sedím v lodi
nade mnou nebe
ve mně hřích
dva věrní lodivodi

Namísto stěžně
vztyčen kříž
tak pořád doufám
že mě něžně
nad vodou podržíš …

PODZIMNÍ TURNÉ 2023 / LISTOPAD :
Listopad startuji 2. 11. na DIA DE MUERTOS, 3. 11. swinguji jako DJ MACKIE MESSER a 4.11. dávám jako TROPICALISTA. Jako DJ GADJO.CZ mířím 7.11. na firemní BRAZIL NIGHT do OLOMOUCE, 8.11. vystoupím na koncertě CIRCUS BROTHERS, 9.11. hurá na gypsy jazzové narozky a 11. 11. jsem v BRANDÝSU. 16. 11. vystupuji jako TROPICALISTA, 17. 11. swinguji jako DJ MACKIE MESSER a 18. 11. hurá na BALKAN BEATS do BRATISLAVY. Do konce měsíce pak ještě Café NONA, 24.11. CHAPEAU ROUGE, 29.11. ROUDNICE . A to není všechno…

Čtvrtek 2. 11. Praha
MEXIKO POP UP
DIA DE LOS MUERTOS
Holešovická tržnice
Velká dušičková oslava. Mexiko v Holešovicích. Svátek mrtvých v tržnici. Hodně jídla, pití, radost a tanec. Plus mraky hudby. Koncertují : United Flavour, Lozt Mescal, Mariachi Azteka De Praga, Dj Gadjo.cz with Yanda ( saxofon jam ). Začátek koncertů je v 19:00 !

Úterý 7. 11. Olomouc
BRAZIL
Regionální Centrum
Celovečerní brazilská fiesta pro pozvané zaměstnance Českých drah. Vystoupí karnevalová rytmická úderka TAM TAM BATUCADA, skvělí STO ZVÍŘAT, tanečnice brazilské samby, akobaté nebo capoeira bojovníci. Nebude chybět moje maličkost DJ GADJO.CZ. Hurá na karneval !

Středa 8. 11. Praha
CIRCUS BROTHERS
Radlická Kulturní Sportovna
Velký podzimní koncert CIRCUS BROTHERS. Jako hosté koncertního cirkusu vystoupí členové kapely ČECHOMOR. Zahřívací kolo večera dávám na baru jako DJ GADJO.CZ. Koncertní after party hraje LE PETIT NICOLAS. Ve Sportovně bude mraky silných momentů, hodně radosti, velkých emocí, tak mám pro jistotu druhý den volno. Vidíme se v Radlické !

Pátek 17. 11. Havlíčkův Brod
TANČÍRNA
Kavárna ve vile 21:00
Moje první cesta směr Havlíčkův Brod. Jako Dj Mackie Messer tam vyrážím na taneční večer na půdě prvorepublikové vily. Ve vile to celé připravují jako dobře swingující karneval v prostorách kavárny. V programu rovněž zahrají Dj Plegomazin a Dj Spontralex. Start ve 21:00 !

Sobota 18. 11. Bratislava
BALKAN BEATS
Kácečko 21:00
Hurá na Slovensko. Ještě pořád tam mají skvělou paní prezidentku, tak se do Bratislavy moc teším. V novém Kácečku budou koncertní hvězdy večera báječní SENDREIOVCI. Prvotřídní porce romské hudby na pódium BALKAN BEATS PARTY prostě patří. Po koncertě naloží LE PETIT NICOLAS a taky moje maličkost DJ GADJO.CZ. Vyrazit na výlet za kamarádama je vždycky radost !

PODZIMNÍ TURNÉ 2023 / ŘÍJEN :
Podzimní sezónu startuji 5. 10. na narozkách klubu CHAPEAU ROUGE. 6. 10. dávám jako DJ TROPICALISTA. Jako DJ MACKIE MESSER mířím 7.10. na PECHA KUCHA NIGHT do Šumperku. 11.10. v Praze před LOVESONG ORCHESTRA. 12.10. jako DJ MACKIE MESSER & DJ GADJO.CZ hurá na veselí Jáji a Adama. V pátek 13-tého hraju jako SUN IS STAR po půlnoci šup jako tanečník na afro. 14.10. jako DJ GADJO.CZ podívám na 4 + 4 DNY V POHYBU. 16.10. máme radio 1 večírek ŽIVOT V ÉTERU. 17. 10. jako DJ MACKIE MESSER swinguji na oslavě STUDIA TOMAN. Ve čtvrtek 19. 10. mně čeká odjezd na Slovensko. 23.10. dávám jako TROPICALISTA a v pátek 27.10. máme v Café NONA večer THREE LITTLE BIRDS večer. A to je teprve začátek podzimu. Těším se na společné tanečky !

Kousek poezie :
MILENCI

Celou tě jemně hladit.
Něhou ti pocukrovat všechno.
Vlhnoucí divokou zahradu
s vábícím kočičím vrněním.

Jak v rytmu nekonečna
tančí tvé medové polibky.
A nikde žádné sbohem !

Jen dlouhá vášeň
co hřeje milence
ve stejném svetru
když srkají čaj s rumem
u stánku na konci léta …

Kousek písně :
DO NEBES

Neste mě, neste,
ptáci do nebes,
k divokým kachnám
volám přes vrátka.
Skřivan ať zanechá mě
blízko hvězd a straky
odnesou má zrcátka.

Neste mě, neste,
ptáci do nebes,
divokým kachnám
čechrám peřinky.
Přes moře žluté
přejdu lila vřes
a straky odnesou
mé hodinky – ještě dnes.

Hou, hou, hou,
kam zas všichni jdou?
Za kouskem nebe
dojíš se chlebem
a ten je s medem
dokud dva jeden jsou

„ LOVE ON A FAR AWAY PLANET “ ( Sun Ra )
„ SPACE WILL BE MY HOME ? “ ( Mop Mop )

ONE LOVE !
Vysílání

Uplynulé

 • Tracklist
 • HENRI TEXIER - Les La Bas ( rmx : Bonobo )
 • LA FEMME - Y Tu Tevas
 • SECRET NIGHT GANG - Every Nation
 • MAHOTEĹLA QUEENS - Mbube
 • ORCHESTRE LES MANGELEPA - Baiskeli
 • TAMIKREST - IManin Bas Zihoun
 • MÁRIO BIHÁRI - Live Bachtale Apsa
 • MÁRIO BIHÁRI - Live Bachtale Apsa
 • EZRA COLLECTIVE - Victory Dance
 • NAZARE PEREIRA - Clarao Do Lua
 • LACK OF AFRO - Loving Arms
 • REYNA TROPICAL - Ya Va Pasar
 • Tracklist
 • DARK SKY AND AFRIQUOI - Cold Harbour
 • IBEYI - Juice Of Mandarins
 • BONGA - Ngo Kuivu
 • CARLOS LAMARTINE - Guia Para A Libertacao De Africa
 • ROGE - Retumbar Do Meu Tambor
 • CRIOLO - Nas Aquas
 • THE KEVIN FINGIER COLLECTIVE - I Really Care
 • THE KEVIN FINGIER COLLECTIVE - My Heart Is Burning
 • BOMBSHELTER BEAST - Dance Of The Chicken
 • CHICO TRUJILLO - Grietas
 • DAYMÉ AROCENA - A Fuego Lento
 • BONBON VODOU - Les Ecailles De Chastete
 • EL GATO NEGRO TROPICAL - Mundo Cae
 • TITEKNOTS - So Natural
 • Tracklist
 • FOLAMOUR - Voyage (feat. Amadou & Mariam)
 • NICKODEMUS - Rumba Tobacco y Ron
 • DOBET GNAHORÉ - Mon Époque
 • FATOUMATA DIAWARA - Dambe
 • IREKE - Petit a Petit
 • NOVALIMA - El Regalo (BLOOM Remix)
 • ROKIA KONÉ & JACKNIFE LEE - Dunden
 • OLAVI VIRTA - Mambo Italiano
 • LILA DOWNS - Dos Corazones
 • NUNO MINDELIS - Cabinda (feat. Jessica Areias)
 • MARISA MONTE - Voce Nao Liga
 • ELIDA ALMEIDA - Donu di Mundu
 • DABY TOURÉ - All Is Full Of Love
 • Tracklist
 • SAMPA THE GREAT - Let Me Be Great
 • BLACK PUMAS - More Than a Love Song
 • ADRIAN QUESADA - Boogaloo En Monterrey
 • YOUNG FATHERS - Rice
 • LACK OF AFRO - Loving Arms ( ft. Greg Blackman )
 • LACK OF AFRO - Looking Of The Love
 • JOAO SILVA - Passarinho
 • MO HORIZONS - Mambo Woman ( ft. Gyedu Ambolley )
 • PINDUCA - Coco Da Bahia
 • PINDUCA - Intro
 • PINDUCA - Vamos Farrear
 • MASSIAS HOLANDA - O Galo Canta
 • NUBIYAN TWIST - If I Know ( ft. k.o.g. )
 • SOFIA KOURTESIS - Estacion Esperanza
 • BUSY TWIST Y KOMBILESA MI - Ldn Plnq
 • Tracklist
 • ONIPA - Danger
 • NICKODEMUS - Rumba Tobacco y Ron
 • THE KEVIN FINGIER COLLECTIVE - Latin Dynamite
 • THE KEVIN FINGIER COLLECTIVE - Why Don´t You Go Home ( ft. Diane Ward )
 • DELE SOSIME - Ride Out The Storm
 • DEVENDRA BANHART - Nun
 • SUNNY WAR - Love´s Death Bed
 • THE ALLERGIES - Treat You Right
 • KWEKU OF GHANA - Baranque
 • BOMB SHELTER BEAST - Dance Of The Chicken
 • LES MAMANS DU CONGO - Mpemba
 • NANA BENZ DU TOGO - Lithame
 • Tracklist
 • WOMBO ORCHESTRA - Gas Gas
 • KUMPANIA ALGAZARRA - Mariquita
 • DUBIOZA KOLEKTIV - Hay Libertad
 • SHAZALAKAZOO - Baklava Lover
 • PETR HORVÁT - Gen Tu Mange
 • CARAVANA BANDA - Caravana Song
 • LOVESONG ORCHESTRA - Ej Bože Bože
 • BACHTALE APSA - Ara More
 • MARIO BIHÁRI - Duj Duj
 • PARNO GRASZT - Dúj Kámel Man - Két Szeretó
 • HARMÁLEK ORCHESTR - Divoký Kůň
 • CIRCUS BROTHERS - Do What You Want
 • THE LEMON BUCKET ORCHESTRA - Moorka
 • ZOOBLASTER - Baboon Song
 • CHICO NORRIS - A Festa Continua
 • BOBAN MARKOVIČ - Sljivovica ( Dunkelbunt rmx )
reklama